Przygotuj swoje auto do sprzedaży

Jeśli twój pojazd nie działa już tak, jak kiedyś lub po prostu jesteś gotowy na przejście do nowiutkiego, wymiana jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Handel używanym samochodem jest dość prostym procesem i może pomóc Ci zaoszczędzić dużo pieniędzy na nowym samochodzie.

Decyzja o zamianie obecnego pojazdu na inny to poważna decyzja, ale to dobry sposób na wejście do nowego pojazdu, który Ci się podoba. Jest to na ogół znacznie prostsze niż sprzedaż prywatna i jest dobrym sposobem na obniżenie miesięcznych płatności za pojazd.

Niezależnie od tego, czy wymieniasz samochód na nowy, czy sprzedajesz bezpośrednio do skupu (tylko renomowanego, który znajdziesz na stronie autocentrumgroup.pl) bez kupowania innego samochodu, dbałość o szczegóły ma znaczenie. Uzyskanie uczciwej ceny za stary wóz jest ważne. Pierwszym krokiem w tym procesie jest przygotowanie i przygotowanie samochodu, zanim postawisz stopę w salonie, aby dokonać transakcji.

Przygotowanie do wymiany używanego samochodu na nowy

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać jak najwięcej z wymiany przed sprzedażą samochodu:

Wyczyść przedmiot wewnątrz i na zewnątrz.
Na zewnątrz należy go dokładnie umyć i nałożyć świeżą warstwę wosku. W tym wnętrzu pozbądź się osobistych przedmiotów i odkurz całość. Nie chcesz tego zrobić sam? Miej to szczegółowo. Ale nawet jeśli dealerzy powiedzieli nam, że mogą przejrzeć brud, aby znaleźć rzeczywistą wartość samochodu, zrobienie dobrego wrażenia tylko zwiększa szanse na lepszą ofertę. Możesz skorzystać z profesjonalnie wyposażonych myjni samochodowych, które posiadają nowoczesne, przyjazne lakierowi środki kosmetyczne dla Twojego samochodu.

Samodzielne rozwiązywanie drobnych problemów.
Sprawdź wszystkie światła samochodu, w tym wewnętrzne światła kopuły, i wymień je w razie potrzeby. Sprawdź również poziomy wszystkich płynów (płynu do spryskiwaczy, płynu chłodzącego, płynu hamulcowego itp.) i upewnij się, że są one uzupełnione. Jeśli Twój samochód wymaga poważniejszej pracy, zostaw to dealerowi. Wszelkie poważne problemy obniżą wartość wymiany, ale dealer może wykonać naprawy za mniej, niż by to kosztowało.

Zbierz wszystkie ważne dokumenty.
Oczywiście obejmuje to tytuł samochodu, ale powinno również zawierać zapisy serwisowe, rejestrację i wszystko, co potencjalny nabywca może chcieć zobaczyć. Samochody, które były konserwowane zgodnie z planową konserwacją, zachowują więcej swojej wartości. Nie odczuwaj potrzeby uzyskania raportu historii pojazdu; dealerzy sami wybiorą jeden.

Zgarnij wszelkie dodatki.
Zabierz ze sobą dodatkowe komplety kluczyków lub innych akcesoriów. Jeśli z systemem nawigacyjnym jest powiązana płyta DVD lub karta SD, należy również zabrać ze sobą te elementy. Sprzedawcy informują nas, że jeśli tych akcesoriów brakuje, nie przyznają ci uznania za te funkcje, ponieważ nie są one kompletne.

Przeprowadź własną inspekcję.
Zwróć uwagę na wszelkie zewnętrzne wgniecenia i wgniecenia, których nie można wypolerować odrobiną smaru łokciowego. Zabierz swój obecny samochód na jazdę próbną i zwróć szczególną uwagę na wszystko, co po prostu wydaje się nie w porządku. Jeśli są jakieś problemy z samochodem, czy to elektryczne, czy nawet potrzeba nowych opon, zanotuj je.

Określ szacunkową wartość swojego samochodu.
Zrób to po kontroli, ponieważ da ci to praktyczną wiedzę na temat wad pojazdu. Następnie możesz wykorzystać te informacje, aby uzyskać dokładniejsze wyobrażenie o tym, czego powinieneś się spodziewać podczas wizyty u dealera. Skorzystaj z narzędzia wyceny Black Book na Cars.com, które wykorzystuje dane z aukcji hurtowych w całym kraju, aby dać dokładny obraz wartości Twojego handlu, dzięki czemu masz dobry punkt wyjścia do negocjacji z nabywcą dealera.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *